TULOSPALVELU: OBC 2022 23.-24.4.

22.04.2022

OBC 2022: vanhempien ikäluokkien otteluohjelma 23.-24.4.
VIII Oulu Boys Cup 23.-24.4.2022

Sarja: 2005-2006 syntyneet 11v11
Kentät: K4 Raatti
Peliaika: 2x25min

Tervarit-j
HauPa
FC Ylivieska
OLS/OsPa
PonPa

1. PonPa 4 3 1 0 12-3 10
2. HauPa 4 2 1 1 11-6 7
3. FC Ylivieska 4 1 3 0 7-4 6
4. Tervarit-j 4 1 1 2 6-9 4
5. OLS/OsPa 4 0 0 4 1-15 0

23.4.
K4 klo12 Tervarit-j – HauPa 0-4
K4 klo13 FC Ylivieska – OLS/OsPa 3-0
K4 klo16 PonPa – Tervarit-j 3-0
K4 klo17 HauPa – FC Ylivieska 1-1
K4 klo19 OLS/OsPa – PonPa 0-4

24.4.
K4 klo9 OLS/OsPa – Tervarit-j 0-4
K4 klo10 PonPa – HauPa 4-2
K4 klo12 Tervarit-j – FC Ylivieska 2-2
K4 klo14 HauPa – OLS/OsPa 4-1
K4 klo15 FC Ylivieska – PonPa 1-1

SARJA: 2007-2008 syntyneet 11v11
Kentät: K3 Huuhkajanpuisto ja K4 Raatti
Peliaika: 2x25min

Lohko A
LaFK-KKP 07
OLS 07 keltainen
Komeetat 08
Ajax Sarkkiranta 07
PK-37 07

1. Komeetat 4 2 1 1 9-6 7
2. OLS 07 keltainen 4 2 1 1 3-3 7
3. LaFK KKP 07 4 1 2 1 6-3 5
4. PK-37 4 1 1 2 2-6 4
5. Ajax 4 1 1 2 5-7 4
PK-37 luovutti viimeisen päivän. Sijoitusottelun paikka annettu Ajaxille.




23.4.
K3 klo10 LaFK-KKP 07 – OLS 07 keltainen 0-1
K3 klo11 Ajax Sarkkiranta 07 – PK-37 07 1-2
K3 klo13 OLS 07 keltainen – Komeetat 08 0-3
K3 klo14 PK-37 07 – LaFK-KKP 07 0-0
K3 klo16 OLS 07 keltainen – PK-37 07 2-0
K3 klo17 Komeetat 08 – Ajax Sarkkiranta 07 1-4
K3 klo20 Ajax Sarkkiranta 07 – LaFK-KKP 07 0-4

24.4.
K4 klo8 Komeetat 08 – PK-37 07 3-0
K4 klo11 OLS 07 keltainen – Ajax Sarkkiranta 07 0-0
K4 klo13 LaFK-KKP 07 – Komeetat 08 2-2

Lohko B
PonPa 07
LiPK 07
FC Folk 07
Ajax Sarkkiranta 08 yj valkoinen

1. FC Folk 07 3 3 0 0 10-0 9
2. LiPK 07 3 2 0 1 7-6 6
3. PonPa 07 3 0 2 1 3-7 1
4. Ajax Sarkkiranta 08 yj valk. 3 0 1 2 3-10 1

23.4.
K3 klo12 PonPa 07 – LiPK 07 1-4
K4 klo14 FC Folk – Ajax Sarkkiranta 08 yj valkoinen 5-0
K3 klo18 Ajax Sarkiranta 08 yj valkoinen – PonPa 07 2-2
K4 klo18 LiPK 07 – FC Folk 07 0-4

24.4.
K3 klo11 PonPa 07 – FC Folk 07 0-1
K3 klo13 LiPK 07 – Ajax Sarkkiranta 08 yj valkoinen 3-1

Jatkopelit:
K3 klo16 A4 LaFK-KKP 07 – B4 Ajax Sarkkiranta 08 yj valkoinen sijat 7-8 5-0
K4 klo16 A2 OLS 07 keltainen– B2 LiPK 07 sijat 3-4 2-1
K3 klo17 A3 Ajax Sarkkiranta 07 – B3 PonPa 07 sijat 5-6
K4 klo17 A1 Komeetat 08 – B1 FC Folk sijat 1-2 1-4


SARJA: 2008-2009 syntyneet 11v11
Kentät: K3 Huuhkajanpuisto ja K4 Raatti
Peliaika: 2x25min

HauPa 09 keltainen
OLS 08 haaste
HauPa 08
Ajax Sarkkiranra 08 yj sininen
FC Raahe 08

1. FC Raahe 08 4 3 1 0 11-0 10
2. OLS 08 haaste 4 2 1 1 10-3 7
3. Ajax Sarkkiranra 08 yj sininen 4 2 0 2 6-9 6 (keskinäisellä HauPaa vastaan)
4. HauPa 09 keltainen 4 2 0 2 3-6 6
5. HauPa 08 4 0 0 4 4-16 0

23.4.
K4 klo10 HauPa 09 keltainen – OLS 08 haaste 1-0
K4 klo11 HauPa 08 – Ajax Sarkkiranta 08 yj sininen 2-4
K4 klo15 FC Raahe 08 – HauPa 09 keltainen 4-0
K3 klo15 OLS 08 haaste – HauPa 08 6-1
K3 klo19 Ajax Sarkkiranta 08 yj sininen – FC Raahe 08 0-3

24.4.
K3 klo9 HauPa 09 keltainen – HauPa 08 2-1
K3 klo10 OLS 08 haaste – Ajax Sarkkiranta 08 yj sininen 4-1
K3 klo12 HauPa 08 – FC Raahe 08 0-4
K3 klo14 Ajax Sarkkiranta 08 yj sininen – HauPa 09 keltainen 1-0
K3 klo15 FC Raahe 08 – OLS 08 haaste 0-0


VIII Oulu Boys Cup 23.-24.4.2022

SARJA 2009 syntyneet 8v8
Kentät: K1 ja K2 23.4. Talvikkipuisto, 24.4. Castren urheilukeskus
Peliaika: 2x25min

Lohko A
OLS pohjoinen 09
HauPa 09 vihreä
Ysikaks Nivala 09
Kuusamon Pallo-Karhut 09

1. Ysikaks Nivala 09 3 2 0 1 9-5 6
2. HauPa 09 vihreä 3 2 0 1 6-4 6
3. OLS pohjoinen 09 3 1 0 2 2-7 3 (OLS voitti PaKa:n)
4. Kuusamon Pallo-Karhut 09 3 1 0 2 4-5 3


23.4.
K2 klo12 Ysikaks Nivala 09 – Kuusamon Pallo-Karhut 09 1-3
K2 klo13 OLS pohjoinen 09 – HauPa 09 vihreä 0-2
K1 klo16 Kuusamon Pallo-Karhut 09 – OLS pohjoinen 09 0-1
K2 klo17 HauPa 09 vihreä – Ysikaks Nivala 09 1-3

24.4.
K1 klo11 OLS pohjoinen 09 – Ysikaks Nivala 09 1-5
K2 klo11 HauPa 09 vihreä – Kuusamon Pallo-Karhut 09 3-1


Lohko B
OLS Belgia 09
LaFK-KKP 09
Haapajärven Kiilat 09
FC Raahe 09

1. Haapajärven Kiilat 09 3 3 0 0 26-5 9
2. OLS Belgia 09 3 2 0 1 24-6 6
3. FC Raahe 09 3 1 0 2 13-14 3
4. LaFK-KKP 09 3 0 0 3 1-43 0

23.4.
K1 klo12 Haapajärven Kiilat 09 – FC Raahe 09 9-4
K1 klo13 OLS Belgia 09 – LaFK-KKP 09 17-0
K2 klo16 LaFK-KKP 09 – Haapajärven Kiilat 09 1-17
K1 klo17 Raahe 09 – OLS Belgia 09 0-5

24.4.
K1 klo12 OLS Belgia 09 – Haapajärven Kiilat 09 2-6
K2 klo12 LaFK-KKP 09 – FC Raahe 09 0-9

Jatkopelit 24.4:
K1 klo16 A3 OLS pohjoinen 09 – B3 FC RAAHE sijat 0-3 5-6
K2 klo16 Kuusamon Pallo-Karhut 09 – B4 LaFK-KKP 09 7-8 13-0
K1 klo17 A1 Ysikaks Nivala 09 – B1 Haapajärven Kiilat 1-8 sijat 1-2
K2 klo17 A2 HauPa 09 vihreä – B2 OLS Belgia 09 sijat 3-4 rp. (2-2)


Sarja: 2011-2012 syntyneet 8v8
Kentät: K1 ja K2 23.4. Talvikkipuisto, 24.4. Castren urheilukeskus
Peliaika: 2x25min

Lohko A
HauPa 11 keltainen
KemPa 12
LaFK-KKP 12

1. HauPa 11 kelt 2 2 0 0 25-2 6
2. KemPa 12 2 1 0 1 12-11 3
3. LaFK-KKP 12 2 0 0 2 3-27 0

23.4
K1 klo10 HauPa 11 keltainen – LaFK-KKP 12 17-0
K1 klo14 LaFK-KKP 12 – KemPa 12 3-10
K1 klo18 KemPa 12 – HauPa 11 keltainen 2-8

Lohko B
Tervarit-j 11 musta
HauPa 12 keltavihreä
OLS 12 etelä

1. HauPa 12 keltavih. 2 2 0 0 11-0 6
2. Tervarit-j 11 musta 2 1 0 1 6-10 3
3. OLS 12 etelä 2 0 0 2 2-9 0


23.4.
K2 klo10 Tervarit-j 11 musta – HauPa 12 keltavihreä 0-8
K2 klo14 HauPa 12 keltavihreä – OLS 12 etelä 3-0
K2 klo18 OLS 12 etelä – Tervarit-j 11 musta 2-6

Lohko C
Tervarit-j 11 punainen
HauPa 12 vihreäkelta
OLS 12 pohjoinen sininen

1. Tervarit-j pun. 2 2 0 0 37-0 6
2. OLS 12 pohjoinen sin. 2 1 0 1 5-20 3
3. HauPa 12 vihreäkelta 2 0 0 1 1-23 0

23.4.
K1 klo11 Tervarit-j 11 punainen – OLS 12 pohjoinen sininen 19-0
K1 klo15 OLS 12 pohjoinen sininen – HauPa 12 vihreäkelta 5-1
K1 klo19 HauPa 12 vihreäkelta – Tervarit-j 11 punainen 0-18

Lohko D
HauPa 11 vihreä
OLS 12 pohjoinen keltainen
OsPa 12

1. HauPa 11 vihreä 2 2 0 0 12-5 3
2. OsPa 12 2 1 0 1 3 14-5 3
3. OLS 12 pohjoinen kelt. 2 0 0 2 2-18 0

23.4.
K2 klo11 HauPa 11 vihreä – OsPa 12 5-3
K2 klo15 OsPa 12 – OLS 12 pohjoinen keltainen 11-0
K2 klo19 OLS 12 pohjoinen keltainen – HauPa 11 vihreä 2-7

Jatkopelit 24.4.
K1 klo8 A3 LaFK-KKP 12 – C3 HauPa 12 vihreäkelta 5-1 K2 klo8 B3 OLS 12 etelä – D3 OLS 12 pohjoinen kelta 5-1 sijat 9-12
K1 klo9 A2 KemPa 12– C2 OLS 12 pohjoinen sininen 6-0 K2 klo9 B2 Tervarit-j 11 musta – D2 OsPa 12 10-0 sijat 5-8
K1 klo10 A1 HauPa 11 keltainen – C1 Tervarit-j 11 punainen 8-1 K2 klo10 B1 HauPa 12 keltavihreä – D1 HauPa 11 vihreä sijat 14-0 1-4

K1 klo13 sijat 9-10 LaFK-KKP 12- OLS 12 etelä 2-3
K2 klo13 sijat 11-12 HauPa 12 vihreäkelta- OLS 12 pohjoinen kelta 1-3
K1 klo14 sijat 5-6 KemPa 12-Tervarit-j 11 musta 2-3
K2 klo14 sijat 7-8 OLS 12 pohjoinen sininen-OsPa 12 0-1
K1 klo15 sijat 1-2 HauPa 12 keltavihreä-HauPa 11 keltainen 3-2
K2 klo15 sijat 3-4 HauPa 11 vihreä-Tervarit-j 11 punainen 3-8

Uutisarkistoon »