OBC 2022: 23.4. lauantain 8 vs 8 pelit pelataan Talvikkipuistossa

20.04.2022

Oulun alueen kenttätilanne on selkiytynyt pääsiäisen jälkeisen arjen koittaessa. Lauantaina 8vs8-sarjojen ottelut pelataan Rajakylän Talvikkipuistossa ja sunnuntaina ne jatkuvat Castrenin urheilupuistossa.

VIII Oulu Boys Cup 23.-24.4.2022

Sarja: 2009 syntyneet 8v8
Kentät: K1 ja K2 23.4 Talvikkipuisto, 24.4 Castren urheilukeskus
Peliaika: 2x25min

Lohko A
OLS pohjoinen 09
HauPa 09 vihreä
Ysikaks Nivala 09
Kuusamon Pallo-Karhut 09

23.4
K2 klo12 Ysikaks Nivala 09 – Kuusamon Pallo-Karhut 09
K2 klo13 OLS pohjoinen 09 – HauPa 09 vihreä
K1 klo16 Kuusamon Pallo-Karhut 09 – OLS pohjoinen 09
K2 klo17 HauPa 09 vihreä – Ysikaks Nivala 09

24.4
K1 klo11 OLS pohjoinen 09 – Ysikaks Nivala 09
K2 klo11 HauPa 09 vihreä – Kuusamon Pallo-Karhut 09


Lohko B
OLS Belgia 09
LaFK-KKP 09
Haapajärven Kiilat 09
FC Raahe 09

23.4
K1 klo12 Haapajärven Kiilat 09 – FC Raahe 09
K1 klo13 OLS Belgia 09 – LaFK-KKP 09
K2 klo16 LaFK-KKP 09 – Haapajärven Kiilat 09
K1 klo17 Raahe 09 – OLS Belgia 09

24.4
K1 klo12 OLS Belgia 09 – Haapajärven Kiilat 09
K2 klo12 LaFK-KKP 09 – FC Raahe 09

Jatkopelit 24.4:
K1 klo16 A3 – B3 sijat 5-6
K2 klo16 A4 – B4 sijat 7-8
K1 klo17 A1 – B1 sijat 1-2
K2 klo17 A2 – B2 sijat 3-4








Sarja: 2011-2012 syntyneet 8v8
Kentät: K1 ja K2 23.4 Talvikkipuisto, 24.4 Castren urheilukeskus
Peliaika: 2x25min

Lohko A
HauPa 11 keltainen
KemPa 12
LaFK-KKP 12

23.4
K1 klo10 HauPa 11 keltainen – LaFK-KKP 12
K1 klo14 LaFK-KKP 12 – KemPa 12
K1 klo18 KemPa 12 – HauPa 11 keltainen

Lohko B
Tervarit-j 11 musta
HauPa 12 keltavihreä
OLS 12 etelä

23.4
K2 klo10 Tervarit-j 11 musta – HauPa 12 keltavihreä
K2 klo14 HauPa 12 keltavihreä – OLS 12 etelä
K2 klo18 OLS 12 etelä – Tervarit-j 11 musta

Lohko C
Tervarit-j 11 punainen
HauPa 12 vihreäkelta
OLS 12 pohjoinen sininen

23.4
K1 klo11 Tervarit-j 11 punainen – OLS 12 pohjoinen sininen
K1 klo15 OLS 12 pohjoinen sininen – HauPa 12 vihreäkelta
K1 klo19 HauPa 12 vihreäkelta – Tervarit-j 11 punainen

Lohko D
HauPa 11 vihreä
OLS 12 pohjoinen keltainen
OsPa 12

23.4
K2 klo11 HauPa 11 vihreä – OsPa 12
K2 klo15 OsPa 12 – OLS 12 pohjoinen keltainen
K2 klo19 OLS 12 pohjoinen keltainen – HauPa 11 vihreä

Jatkopelit 24.4:
K1 klo8 A3 – C3 K2 klo8 B3 – D3 sijat 9-12
K1 klo9 A2 – C2 K2 klo9 B2 – D2 sijat 5-8
K1 klo10 A1 – C1 K2 klo10 B1 – D1 sijat 1-4

K1 klo13 sijat 9-10 K2 klo13 sijat 11-12
K1 klo14 sijat 5-6 K2 klo14 sijat 7-8
K1 klo15 sijat 1-2 K2 klo15 sijat 3-4

VIII Oulu Boys Cup 23.4 Talvikkipuisto 8v8
Otteluohjelma:
K1 klo10 HauPa 11 keltainen – LaFK-KKP 12
K2 klo10 Tervarit-j 11 musta – HauPa 12 keltavihreä

K1 klo11 Tervarit-j 11 punainen – OLS 12 pohjoinen sininen
K2 klo11 HauPa 11 vihreä – OsPa 12

K1 klo12 Haapajärven Kiilat 09 – FC Raahe 09
K2 klo12 Ysikaks Nivala 09 – Kuusamon Pallo-Karhut 09

K1 klo13 OLS Belgia 09 – LaFK-KKP 09
K2 klo13 OLS pohjoinen 09 – HauPa 09 vihreä

K1 klo14 LaFK-KKP 12 – KemPa 12
K2 klo14 HauPa 12 keltavihreä – OLS 12 etelä

K1 klo15 OLS 12 pohjoinen sininen – HauPa 12 keltavihreä
K2 klo15 OsPa 12 – OLS 12 pohjoinen keltainen

K1 klo16 Kuusamon Pallo-Karhut 09 – OLS pohjoinen 09
K2 klo16 LaFK-KKP 09 – Haapajärven Kiilat 09

K1 klo17 Raahe 09 – OLS Belgia 09
K2 klo17 HauPa 09 vihreä – Ysikaks Nivala 09

K1 klo18 KemPa 12 – HauPa 11 keltainen
K2 klo18 OLS 12 etelä – Tervarit-j 11 musta

K1 klo19 HauPa 12 keltavihreä – Tervarit-j 11 punainen
K2 klo19 OLS 12 pohjoinen keltainen – HauPa 11 vihreä


VIII Oulu Boys Cup 24.4 Castren urheilukeskus 8v8
Otteluohjelma:
K1 klo8 A3 – C3 K2 klo8 B3 – D3 sijat 9-12 2011-2012 syntyneet
K1 klo9 A2 – C2 K2 klo9 B2 – D2 sijat 5-8 2011-2012 syntyneet
K1 klo10 A1 – C1 K2 klo10 B1 – D1 sijat 1-4 2011-2012 syntyneet

K1 klo11 OLS pohjoinen 09 – Ysikaks Nivala 09
K2 klo11 HauPa 09 vihreä – Kuusamon Pallo-Karhut 09
K1 klo12 OLS Belgia 09 – Haapajärven Kiilat 09
K2 klo12 LaFK-KKP 09 – FC Raahe 09

K1 klo13 sijat 9-10 K2 klo13 sijat 11-12 2011-2012 syntyneet
K1 klo14 sijat 5-6 K2 klo14 sijat 7-8 2011-2012 syntyneet
K1 klo15 sijat 1-2 K2 klo15 sijat 3-4 2011-2012 syntyneet

K1 klo16 A3 – B3 sijat 5-6 2009 syntyneet
K2 klo16 A4 – B4 sijat 7-8 2009 syntyneet
K1 klo17 A1 – B1 sijat 1-2 2009 syntyneet
K2 klo17 A2 – B2 sijat 3-4 2009 syntyneet



Uutisarkistoon »