Oulu Boys Cup: Tulospalvelu

08.10.2021

VII OBC 9.-10.10.2021



VII OBC 9.-10.10.2021 Otteluohjelma


04-05 11v11 2x25min

AC KR.....4 4 0 0 15-0 12

KemPa 04.....4 3 0 1 7-3 9

PonPa 04-05.....4 2 0 2 8-16 6

OLS 05 keltainen.....4 0 1 3 3-9 1

Tervarit-j B3.....4 0 1 3 2-7 1


La 9.10

1.Klo10 Raatti Tervarit-j B3 – AC KR 04-05....0-3

2.Klo11 Huuhkaja PonPa 04-05 – OLS 05 keltainen....4-3

3.Klo14 Hiukkavaara OLS 05 keltainen – KemPa 04....0-2

4.Klo14 Raatti PonPa 04-05 – Tervarit-j B3....3-2

5.Klo18 Raatti AC KR 04-05 – KemPa 04....2-0


Su 10.10

6.Klo10 Castren OLS 05 keltainen – AC KR 04-05....0-3

7.Klo12 Castren KemPa 04-05 – Tervarit-j B3....1-0

8.Klo13 Castren AC KR 04-05 – PonPa 04-05....7-0

9.Klo16 Raatti Tervarit-j B3 – OLS 05 keltainen....0-0

10.Klo17 Castren KemPa 04-05 – PonPa 04-05....4-1


---------------


06-07 11v11 2x25min

Ajax Sarkkiranta 06.....4 3 0 1 7-6 9

FC Ylivieska 06.....4 2 1 1 6-3 7

Santa Claus 06.....4 1 3 0 5-2 6

Tervarit-j 06-07.....4 1 1 2 7-8 4

HauPa 06.....4 0 1 3 5-11 1


La 9.10

11.Klo10 Huuhkaja HauPa 06 – Tervarit-j 06-07....2-3

12.Klo11 Raatti FC Ylivieska 06 – Ajax Sarkkiranta 06....0-1

13.Klo14 Hovisuo Tervarit-j 06-07 – Santa Claus 06....1-1

14.Klo16 Raatti Ajax Sarkkiranta 06 – HauPa 06....4-2

15.Klo17 Raatti Santa Claus 06 – FC Ylivieska 06....0-0


Su 10.10

16.Klo9 Raatti Ajax Sarkkiranta 06 – Tervarit-j 06-07....2-1

17.Klo9 Castren FC Ylivieska 06 – HauPa 06....3-0

18.Klo13 Raatti Santa Claus 06 – Ajax Sarkkiranta 06....3-0

19.Klo15 Raatti Tervarit-j 06-07 – FC Ylivieska....2-3

20.Klo16 Castren HauPa 06 – Santa Claus 06....1-1


---------------


07-08 11v11 2x25min

KajHa 07-08

FC Folk 07

LaFK-KKP 07

OTP 07

Ajax Sarkkiranta 07

HauPa 07-08

OLS Saksa 08


Lohko A

KajHa 07-08.....2 2 0 0 7-2 6

LaFK-KKP 07.....2 1 0 1 2-5 3

Ajax Sarkkiranta 07.....2 0 0 2 1-3 0


La 9.10

21.Klo10 Hovisuo LaFK-KKP 07 – Ajax Sarkkiranta 07....1-0

22.Klo15 Hovisuo KajHa 07-08 – LaFK-KKP 07....5-1

23.Klo17 Hiukkavaara Ajax Sarkkiranta 07 – KajHa 07-08...1-2



Lohko B

OTP 07.....3 2 1 0 19-3 7 *

FC Folk 07.....3 2 1 0 17-1 7 *

OLS Saksa 08 3 1 0 2 3-26 3

HauPa 07-08....3 0 0 3 4-13 0

*OTP lohkon voittaja tehtyjen maalien perusteella (keskinäinen 1-1, maaliero kummallakin +16)


La 9.10

24.Klo12 Raatti FC Folk 07 – OLS Saksa 08....13-0

25.Klo11 Hovisuo HauPa 07-08 – OTP 07....2-7

26.Klo15 Raatti OTP 07 – FC Folk 07....1-1

27.Klo15 Hiukkavaara HauPa 07-08 – OLS Saksa 08....2-3

28.Klo18 Hiukkavaara OLS Saksa 08 – OTP 07....0-11

29.Klo18 Hovisuo FC Folk 07 – HauPa 07-08....3-0


Su 10.10

30.Klo10 Raatti Ajax Sarkkiranta 07 (A3) – HauPa 07-08 (B4)....1-2 sijat 5-7

31.Klo11 Raatti Välierä OTP 07 (B1) – LaFK-KKP 07 (A2)....2-3

32.Klo11 Castren Välierä KajHa 07-08 (A1) – FC Folk 07 (B2)....0-3

33.Klo14 Raatti Ajax Sarkkiranta 07 (A3) – OLS Saksa 08 (B3)....2-1 sijat 5-7


34.Klo14 Castren Pronssiottelu KajHa 07-08 - OTP 07....1-0

35.Klo15 Castren Finaali FC Folk 07 - LaFK-KKP 07....4-0


Sijat 5-7

OLS Saksa 08.....2 1 0 1 4-4 3 *

HauPa 07-08.....2 1 0 1 4-4 3 *

Ajax Sarkkiranta 07.....2 1 0 1 3-3 3 *

*Lohkon loppujärjestys määräytynyt seuraavasti: Keskinäiset ottelut menivät ristiin, kaikkien maaliero +0. Tehdyt maalit OLS ja HauPa 4 sekä Ajax 3, joiden perusteella Ajax sijoittui seitsemänneksi. OLS:n ja HauPa:n välinen ero ratkesi keskinäisellä ottelulla, jonka OLS voitti 3-2.


---------------


08-09 8v8 2x25min

OLS Belgia 09

Haapajärven Kiilat 09

OuHu 09

OLS Saksa 08

OLS Kreikka Olympiakos 09

PK-37 08

KemPa 09

OLS Portugali 09

OLS Kreikka AEK 09


Lohko A

OLS Belgia 09.....2 1 1 0 6-4 4

Haapajärven Kiilat 09.....2 1 0 1 13-4 3

OLS Kreikka AEK 09.....2 0 1 1 4-15 1



La 9.10

36.Klo9.30 Heinäpää 1 OLS Belgia 09 – OLS Kreikka AEK 09....3-3

37.Klo13 Huuhkaja 1 OLS Kreikka AEK 09 – Haapajärven Kiilat 09....1-12

38.Klo16 Huuhkaja 2 Haapajärven Kiilat 09 – OLS Belgia 09....1-3


Lohko B

PK-37 08.....2 2 0 0 15-0 6

KemPa 09.....2 1 0 2 2-4 3

OLS Portugali 09.....2 0 0 2 1-14 0



La 9.10

39.Klo11.30 Heinäpää 1 OLS Portugali 09 – KemPa 09....1-2

40.Klo15 Huuhkaja 2 KemPa 09 – PK-37 08....0-3

41.Klo18 Hovisuo 1 PK-37 08-09 – OLS Portugali 09....12-0


Lohko C

OLS Saksa 08.....2 2 0 0 9-2 6

OuHu 09.....2 1 0 1 5-4 3

OLS Kreikka Olympiakos 09.....2 0 0 2 1-9 0


La 9.10

42.Klo10.30 Heinäpää 1 OLS Kreikka Olympiakos 09 – OLS Saksa 08....0-6

43.Klo15 Hovisuo 1 OuHu 09 – OLS Kreikka Olympiakos 09....3-1

44.Klo17 Hovisuo 2 OLS Saksa 08 – OuHu 09....3-2



Su 10.10

45.Klo10 Hovisuo 1 OLS Kreikka AEK 09 (A3) – OLS Portugali 09 (B3)....3-7 sijat 7-9

46.Klo10 Hovisuo 2 Haapajärven Kiilat 09 (A2) – KemPa 09 (B2)....5-0 sijat 4-6

47.Klo10 Hovisuo 3 OLS Belgia 09 (A1) – PK-37 08 (B1)....2-1 sijat 1-3


48.Klo13 Hovisuo 1 OLS Portugali 09 (B3) – OLS Kreikka Olympiakos 09 (C3) sijat 7-9

49.Klo13 Hovisuo 2 KemPa 09 (B2) – OuHu 09 (C2)....2-2 sijat 4-6

50.Klo13 Hovisuo 3 PK-37 08 (B1) – OLS Saksa 08 (C1)....7-2 sijat 1-3


51.Klo16 Hovisuo 1 OLS Kreikka Olympiakos 09 (C3) – OLS Kreikka AEK 09 (A3)...3-3 sijat 7-9

52.Klo16 Hovisuo 2 OuHu 09 (C2) – Haapajärven Kiilat 09 (A2)....0-4 sijat 4-6

53.Klo16 Hovisuo 3 OLS Saksa 08 (C1) – OLS Belgia 09 (A1)....2-1 sijat 1-3


Sijat 1-3

PK-37 08 (B1).... 2 1 0 1 8-4 3 *

OLS Belgia 09 (A1)..... 2 1 0 1 3-3 3 *

OLS Saksa 08 (C1).... 2 1 0 1 4-8 3 *

*Keskinäinen järjestys: Keskinäiset ottelut ristiin, maaliero PK-37 +4, OLS Belgia +0, OLS Saksa -4.


Sijat 4-6

Haapajärven Kiilat 09 (A2)..... 2 2 0 0 9-0 6

KemPa 09 (B2)..... 2 0 1 1 2-7 1

OuHu 09 (C2)..... 2 0 1 1 2-6 1


Sijat 7-9

OLS Portugali 09 (B3).....1 1 0 0 7-3 3

OLS Kreikka Olympiakos 09 (C3) 1 0 1 0 3-3 1

OLS Kreikka AEK 09 (A3).....2 0 1 1 6-10 1


---------------


10 8v8 2x25min

Ajax Sarkkiranta sininen 10

Tervarit-j punainen 10

Ylivieska 10

PonPa 10

ONS T09

LaFK-KKP musta 10

LaFK-KKP keltainen 10


Lohko A

LaFK-KKP 10 musta.....2 2 0 0 12-2 6

ONS T09.....2 1 0 1 4-8 3

Ajax Sarkkiranta sininen.....2 0 0 2 1 1-7 0


9.10

55.Klo10 Hovisuo 1 Ajax Sarkkiranta sin 10 – LaFK-KKP musta 10....1-4

56.Klo13 Huuhkaja 2 LaFK-KKP musta 10 – ONS T09....8-1

57.Klo16 Huuhkaja 1 ONS T09 – Ajax Sarkkiranta sin 10....3-0



Lohko B


Tervarit-j punainen 10... 3 3 0 0 9-1 9

FC Ylivieska... 3 2 0 1 17-2 6

PonPa 10... 3 1 0 2 4-14 3

LaFK-KKP 10 keltainen... 3 0 0 3 3-16 0


9.10

60.Klo10.30 Heinäpää 2 PonPa 10 – Tervarit pun 10....1-3

61.Klo11 Hovisuo 1 LaFK-KKP 10 keltainen – FC Ylivieska 10....1-8

62.Klo14 Huuhkaja 2 Tervarit-j pun 10 – LaFK-KKP 10 keltainen....5-0

63.Klo14 Hovisuo 1 FC Ylivieska 10 – PonPa 10....9-0

64.Klo17 Huuhkaja 2 Tervarit-j pun 10 – FC Ylivieska 10....1-0

65.Klo18 Huuhkaja 2 LaFK-KKP 10 keltainen – PonPa 10....2-3


sunnuntai 10.10.
58.Klo11 Hovisuo 1 Välierä LaFK-KKP 10 musta (A1) - FC Ylivieska (B2)....1-2

59.Klo11 Hovisuo 2 Välierä Tervarit-j punainen (B1) - ONS T09 (A2)....4-2

66.Klo11 Hovisuo 3 Ajax Sarkkiranta sininen (A3) – LaFK-KKP 10 keltainen (B4)....6-1 sijat 5-7

67.Klo14 Hovisuo 3 PonPa (B3) – Ajax Sarkkiranta sininen (A3)....5-1 sijat 5-7

68.Klo15 Hovisuo 2 Pronssiottelu LaFK-KKP 10 musta - ONS T09....4-1

69.Klo15 Hovisuo 3 Finaali FC Ylivieska - Tervarit-j punainen....2-1


Sijat 5-7

PonPa (B3).....2 2 0 0 8-3 6

Ajax Sarkkiranta sininen (A3).....2 1 0 1 7-6 3

LaFK-KKP 10 keltainen (B4).....2 0 0 2 3-9 0


---------------


10-11 8v8 2x25

OsPa 10-11... 4 4 0 0 32-4 12

Ylivieska 11... 4 3 0 1 13-1 9

ONS T10... 4 2 0 2 10-13 6

OTP 11... 4 1 0 3 9-21 3

OLS Kreikka 11... 4 0 0 4 2-27 0



La 9.10

70.Klo12 Huuhkaja 1 OLS Kreikka 11 – OTP 11....0-6

71.Klo14 Huuhkaja 1 ONS T10 – OsPa 10-11....2-8

72.Klo15 Huuhkaja 1 FC Ylivieska 11 – OLS Kreikka 11....8-0

73.Klo17 Huuhkaja 1 OTP 11 – ONS T10....2-3

74.Klo18 Huuhkaja 1 OsPa 10-11 – FC Ylivieska 11....1-0



Su 10.10

75.Klo10 Hovisuo 4 ONS T10 – OLS Kreikka 11....5-1

76.Klo12 Hovisuo 4 OTP 11 – FC Ylivieska 11....0-3

77.Klo13 Hovisuo 4 OLS Kreikka 11 – OsPa 10-11....1-8

78.Klo15 Hovisuo 4 FC Ylivieska 11 – ONS T10....2-0

79.Klo16 Hovisuo 4 OsPa 10-11 – OTP 11....15-1


Otteluohjelmassa jos epäilee virhettä niin heti viestiä 0405965956


12-13 EP 5v5 1x25min

OLS Kreikka AEK 12

OLS Belgia keltainen 13

RoPS sininen 12

RoPS valkoinen 12

OLS Barca 12

OTP 12







12-13 VP 5v5 1x25min

OLS Kreikka Olympiakos 12

OLS Belgia sininen 13

RoPS musta 12

RoPS keltainen 12

OHF T12

Haapajärven Kiilat valkoinen 13

Haapajäven Kiilat sininen 13

OLS Real 12

Tervarit-j musta 13

Tervarit-j punainen 13

RoPS punainen 12






14-15 EP/VP 5v5 1x25

OLS Ruotsi AIK 14

HauPa keltainen 14

Ajax Sarkkiranta valkoinen 14

Ajax Sarkkiranta sininen 14

OLS Ruotsi Hammarby 14

HauPa vihreä 14

Ajax Sarkkiranta musta 14












OBC21 9.10.2021 Klo 10.30-17.00


Kenttä: Talvikkipuisto, Rajakylä Oulu

Peliaika: 1x25min


Otteluohjelma: 12-13 EP/VP ja 14-15


80.Klo10.30 K1 OLS Belgia kelt 13 – OTP 12 12-13 EP

81.Klo10.30 K2 OLS Kreikka AEK 12 – OLS Barca 12 12-13 EP

82.Klo10.30 K3 OLS Ruotsi AIK 14 – Ajax valk 14 14-15

83.Klo10.30 K4 HauPa kelt 14 – Ajax sin 14 14-15


84.Klo11.00 K1 Kiilat sin 13 – OLS Belgia sin 13 12-13 VP

85.Klo11.00 K2 OLS Real 12 – Tervarit-j musta 13 12-13 VP

86.Klo11.00 K3 Kiilat valk 13 -OLS Kreikka Olympiakos 12 12-13 VP

87.Klo11.00 K4 OHF T12 – Tervarit-j pun 13 12-13 VP


88.Klo11.30 K1 OTP 12 – RoPS sin 12 12-13 EP

89.Klo11.30 K2 OLS Barca 12 – RoPS valk 12 12-13 EP

90.Klo11.30 K3 OLS Ruotsi AIK 14 – Ajax sin 14 14-15

91.Klo11.30 K4 OLS Ruotsi Hammarby 14 – HauPa vihreä 14 14-15


92.Klo12.00 K1 RoPS kelt 12 – Kiilat sin 13 12-13 VP

93.Klo12.00 K2 RoPS musta 12 – OLS Real 12 12-13 VP

94.Klo12.00 K3 HauPa kelt 14 – Ajax valk 14 14-15

95.Klo12.00 K4 Tervarit-j pun 13 – RoPS pun 12 12-13 VP


96.Klo12.30 K1 RoPS sin 12 – OLS Belgia kelt 13 12-13 EP

97.Klo12.30 K2 RoPS valk 12 – OLS Kreikka AEK 12 12-13 EP

98.Klo12.30 K3 Tervarit-j musta 13 – OLS Kreikka Olympiakos 12-13 VP

99.Klo12.30 K4 HauPa vihreä 14 – Ajax musta 14 14-15


100.Klo13.00 K1 RoPS kelt 12 – OLS Belgia sin 13 12-13 VP

Klo13.00 K2 tauko

101.Klo13.00 K3 Kiilat valk 13 – RoPS musta 12 12-13 VP

102.Klo13.00 K4 RoPS pun 12 – OHF T12 12-13 VP


104.Klo14.00 K1 OTP 12 – OLS Barca 12 12-13 EP

103.Klo13.30 K2 Ajax musta 14 – OLS Ruotsi Hammarby 14 14-15

Klo13.30 K3 tauko

Klo13.30 K4 tauko


Klo14.00 K1 tauko

105.Klo14.00 K2 OLS Belgia kelt 13 – OLS Kreikka AEK 12 12-13 EP

106.Klo14.00 K3 OLS Kreikka Olympiakos 12 – OLS Real 12 12-13 VP

107.Klo14.00 K4 OLS Ruotsi AIK 14 – HauPa vihreä 14 14-15


108.Klo14.30 K1 RoPS sin 12 – OLS Barca 12 12-13 EP

109.Klo14.30 K2 RoPS pun 12 – OLS Belgia sin 13 12-13 VP

110.Klo14.30 K3 Tervarit-j musta 13 – RoPS musta 12 12-13 VP

111.Klo14.30 K4 Ajax valk 14 – Ajax sin 14 14-15


112.Klo15.00 K1 Ajax musta 14 – OLS Ruotsi AIK 14 14-15

113.Klo15.00 K2 OLS Ruotsi Hammarby 14 – HauPa kelt 14 14-15

114.Klo15.00 K3 OLS Real 12 – Kiilat valk 13 12-13 VP

115.Klo15.00 K4 OHF T12 – RoPS kelt 12 12-13 VP


116.Klo15.30 K1 OLS Belgia kelt 13 – RoPS valk 12 12-13 EP

117.Klo15.30 K2 Tervarit-j pun 13 – OLS Belgia sin 13 12-13 VP

118.Klo15.30 K3 Kiilat sin 13 – RoPS pun 12 12-13 VP

119.Klo15.30 K4 HauPa vihreä 14 – Ajax valk 14 14-15


120.Klo16.00 K1 RoPS sin 12 – OLS Kreikka AEK 12 12-13 EP

121.Klo16.00 K2 Kiilat valk 13 – Tervarit-j musta 13 12-13 VP

122.Klo16.00 K3 RoPS musta 12 – OLS Kreikka Olympiakos 12 12-13 VP

123.Klo16.00 K4 OLS Ruotsi Hammarby 14 – Ajax sin 14 14-15


124.Klo16.30 K1 OTP 12 – RoPS valk 12 12-13 EP

125.Klo16.30 K2 Ajax musta 14 – HauPa kelt 14 14-15

126.Klo16.30 K3 Kiilat sin 13 - OHF T12 12-13 VP

127.Klo16.30 K4 RoPS kelt 12 - Tervarit-j pun 13 12-13 VP


Otteluohjelmassa jos epäilee virhettä niin heti viestiä 0405965956

Uutisarkistoon »